Staff

Name Title Email
Jason Horsley Principal gro.2dscl@yelsroh.nosaj
Kory Hokanson Assistant Principal/Special Education Coordinator gro.2dscl@nosnakohok
Rob Erickson Assistant Principal/Activities Director gro.2dscl@noskcirer
James Hunting School Resource Officer gro.2dscl@gnitnuhj
Valerie Booth Administrative Assistant/Bookkeeper gro.2dscl@htoobv
Kristi Clark A.D. Assistant/Receptionist gro.2dscl@kralck
Gina Fullmer Attendance Secretary gro.2dscl@remlluf.anig
Heather Warren Counseling Secretary gro.2dscl@nerraw.rehtaeh
Josh Frazier Counselor gro.2dscl@reizarfj
Ben Hale Counselor gro.2dscl@elahb
Reed Lesuma Counselor gro.2dscl@amusel.deer
Barbara Merritt Counselor gro.2dscl@ttirremab
Kurt Sand Band/Auditorium Tech. gro.2dscl@dnask
Lisa Barber Orchestra gro.2dscl@rebrabil
Kim Dockstader Art/Photography gro.2dscl@redatskcodk
Adam Guild Art gro.2dscl@dliuga
Tara Johnson Drama/Stage Craft gro.2dscl@nosnhojt
Kari Allred Choir gro.2dscl@derllak
Cecily Crook Choir/Pianist gro.2dscl@koorcec
Winston Patterson English gro.2dscl@nosrettapw
Kelly Fullmer English gro.2dscl@remllufk
Jessica Hooper English gro.2dscl@repoohej
Samantha Call English gro.2dscl@llacas
Robyn Johnson English gro.2dscl@nosnhojr
Dustin Opitz English/Reading gro.2dscl@ztipoud
Kevin Waldron English gro.2dscl@nordlawk
Jordan Madsen Child Development gro.2dscl@nesdamoj
Ty Draney Spanish gro.2dscl@yenardt
Casey Parry Spanish/History gro.2dscl@yrrapc
Julie Erickson Math/Sign Language gro.2dscl@noskcireej
Heather Davis Math gro.2dscl@sivad.rehtaeh
Reed Pebbles Math/SBO's gro.2dscl@selbbepr
Joe Wetzel Math gro.2dscl@leztewj
Debbie Williams Math gro.2dscl@smailliwd
Jordan Kurt-Mason Math gro.2dscl@nosamtrukoj
Dave Moore Math gro.2dscl@eroomd
Patience Jenkins Health gro.2dscl@sniknejap
Nikki Burch Health gro.2dscl@hcrub.ikkin
Jayne Filibi PE gro.2dscl@ibilifj
Eddie Clark Weights gro.2dscl@kralce
Mark Nethercott Chemistry/Physics/Science Club gro.2dscl@ttocrehtenm
Blake Peterson Science gro.2dscl@nosreteplb
Andrew Taylor Science gro.2dscl@rolyata
Tyrel Clove Science gro.2dscl@evolcyt
Kellie Clinger Science gro.2dscl@regnilcek
McKay Erickson Senior Capstone/Jr. Leg. gro.2dscl@noskcirelm
McKay Young Social Studies/Weights gro.2dscl@gnuoycm
Aaron Lancaster AP Government gro.2dscl@retsacnala
Michael Mattson Social Studies/Woods gro.2dscl@nosttamm
Sharolyn Griffith Social Studies gro.2dscl@htiffirgs
Karli Philpott Business gro.2dscl@ttoplihpak
Brandy Taylor Business gro.2dscl@rolyatb
Nicki Heiner Culinary Arts gro.2dscl@reniehin
Tyson Balls Engineering/Robotics gro.2dscl@sllabyt
Dallas Warren Welding/FFA gro.2dscl@nerrawd
Dan Barnes Automotive gro.2dscl@senrab.nad
Kelsey Bryson CNA gro.2dscl@nosyrbek
Tawny Christensen Special Ed gro.2dscl@nesnetsirhct
MaryBeth Basye Special Ed/Assistive Technology gro.2dscl@eysab.htebyram
Spencer Sloan Special Ed gro.2dscl@naolsps
Janna Walker Special Ed gro.2dscl@reklawaj
Stephanie Suloff Library Media Specialist gro.2dscl@ffoluss